Inwestycje w Nieruchomości

Wynajem długoterminowy czy krótkoterminowy?

Jak powszechnie wiadomo inwestycje w nieruchomości stanowią jeden z wyższych poziomów procentowych bezpiecznych inwestycji takich, które najczęściej przynoszą wysoki i konkretny zwrot z inwestycji, a co za tym idzie sowity zysk dla osób inwestujących.

 

Nowe osiedla mieszkaniowe, dla mieszkańców i przyjezdnych?

Najczęściej obiekty budowane w ramach tzw. "nowych osiedli", są przeznaczone na codzienne cele mieszkaniowe, jednak coraz większą popularnością cieszą się mieszkania na takich osiedlach, które inwestorzy zakupują w celu dalszego odpłatnego udostępniania mieszkania, na cele turystyczne, są one udostępniane w systemie krótkoterminowym.

 

Największą popularnością cieszą się lokale w dużych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań i innych które posiadają swoją infrastrukturę drogową ale i-co ważne lotniczą. Najwyższym odsetkiem złożonych rezerwacji w takich obiektach, cieszą się lokale w ścisłym centrum miast, oraz przy lotniskach.

 

Ile można zarobić?

Nie ma konkretnej reguły ile to zależy np. od sezonu, aktualnych wydarzeń w danym mieście, warto podkreślić np. w sezonie letnim w miastach zabytkowych, pojawia się spore grono turystów wówczas notuje się w branży HoReCa tendencję zwyżkową popytu na wynajem krótkoterminowy łącząc się ze wzrostem w lokalach gastronomicznych.

 

Pobyty weekendowe również podbijają ceny rynku wynajmu krótkoterminowego, szczególnie noclegi odbywające się od Piątku do Niedzieli, kiedy to do dużych miast przyjezdni przybywają na nocne imprezy.

 

Średnia cena najmu na dobę "apartamentu' czyli niezależnego mieszkania pozostającego do wyłącznej dyspozycji przyjezdnego, to 250 zł, przy czym stawki za dobę wahają się od 200 zł do nawet 500 zł za jedną dobę!

 

Zarządzanie obiektem, koszty, bieżąca konserwacja.

 

Z uwagi na charakter tego rodzaju wynajmu, musimy mieć świadomość, iż zarządzanie własnym obiektem, pochłania sporo czasu, sprzątanie, wymiana pościeli, i inne elementy obsługi takiego obiektu, muszą wymagać poświęcenia sporej ilości czasu, na rynku znajdziemy również wiele firm "zarządzających" takimi mieszkaniami ma to swoje plusy i minusy.

Jeśli nawet zdecydować się na powierzenie lokalu w zarząd danej firmie, trzeba liczyć się z koniecznością płatności sowitej prowizji dla firmy, wówczas nasz dochód jest wiele mniejszy niż przy osobistej obsłudze mieszkania, ale w zamian za tę część wynagrodzenia, jako inwestor nie poświęcasz tego rodzaju działalności swojego czasu, który możesz przeznaczyć na inny swój pomysł.

 

PAMIĘTAJ!

Firmy "zarządzające" nie oferują wykonywania remontów ani nie poprawiają stanu lokalu, też nie przywracają go do stanu początkowego, bardzo próżno szukać na rynku firmy biorącej odpowiedzialność np. za defekty na ścianach, ubytki w wyposażeniu itd. przy tym żeby zdobywać bardzo dobre oceny podróżnych które maja zachęcać do powrotu przez nich do korzystania z naszej oferty ponownie w przyszłości, lokal musi być zadbany.

 

Lokator czy turysta co jest bezpieczniejsze?

My twierdzimy, iż turysta jest to osoba nie chroniona żadnymi dobrami prawnymi, czasowy lokator płaci za określone doby i te doby wykorzystuje, po czym wyjeżdża i przyjeżdża nowy, istnieje minimalne ryzyko prób "zasiedzenia" takiego lokalu, jednak  ewentualna egzekucja opróżnienia mieszkania w związku z pobytem turystycznym, jest banalnie prosta i szybka.

 

Lokator długoterminowy to potencjalnie wyższe zagrożenie dla Ciebie jako inwestora, na wypadek popularnego wykorzystywania właścicieli lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem długoterminowy, należy się odpowiednio zabezpieczyć. Ten typ lokatora również nie przyniesie Tobie jako potencjalnemu inwestorowi pożądanej ilości pieniędzy w stosunku miesięcznym, po prostu stawka najmu długoterminowego, jest zupełnie inna niż stawka dobowa za wynajem krótkoterminowy.

 

 

Czy to się opłaca, czy warto?

Nasze doświadczenia mówią że zdecydowanie tak, jednak jak przy każdym biznesie należy mieć świadomość zysków i kosztów, oraz ewentualnych strat najwyższe zyski osiągniesz kiedy popyt rośnie w 2 najwyższych sezonach, pomiędzy sezonami wysokimi skup się na obsłudze przyjazdów typu BIZNES.

 

Zwrot z tego typu inwestycji przy wynajmie krótkoterminowym jest zdecydowanie szybszy aniżeli przy wynajmie długoterminowym, dlatego zalecanym jest zakup większej ilości lokali w jednym czasie, co zwiększa możliwy miesięczny zysk, i jednocześnie zwraca środki zainwestowane w szybszym tempie.

 

 

 

Chcesz o tym porozmawiać?

22-398-60-16

Jesteśmy do dyspozycji w dni robocze

10:00-15:00

ZAPRASZAMY!